wtorek, 22 listopada 2011

Iglak Mix


Jak już zapewne wielu z was się zorientowało nie jestem znawcą ogrodnictwa. Nie mam w tej dziedzinie ani wykształcenia ani długoletniego doświadczenia. Swoją przygodę zaczęłam w zeszłym roku, zakładając mój ogród i ciągle pilnie się uczę. 
Bardzo denerwuje mnie brak opisu na niektórych roślinach które kupiłam. Dzisiejszy bohater należny do moich ulubieńców. Rosinie na skarpie wschodniej. Ma bardzo ładny pokrój i niezwykle intensywny zielony kolor. Niestety zakupiłam go w supermarkecie opatrzonego opisem "iglak mix". Może ktoś z was wie  dokładniej co to za roślinka. Na razie jest niewielka - wznosi się około 20 cm nad ziemię.

 W kilku miejscach na gałązkach tworzy takie dziwolągi. Bardzo będę wdzięczna za wszystkie sugestie.

3 komentarze:

  1. prawdopodobnie żywotnikowiec japoński, Thujopsis dolabrata, w jakiejś odmianie o okrągłych pędach (gatunek ma łuskowate liście ułożone płasko w 1 płaszczyźnie) i tworzącej takie skrócone pędy jak na ostatnim zdjęciu. Prawdę mówiąc nie przypomina siebie, nieodmianowy jest o wiele ładniejszy... chyba, że z wiekiem poprawi mu się pokrój;-p Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. A nie będzie to przypadkiem cyprysik japoński 'Draht'? Jeśli to on, osłoń go jeśli będzie mroźno i zarazem słonecznie. Te cyprysiki są w miarę odporne, ale przy większych mrozach część pędów im przemarza i to już nie wygląda za dobrze.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardziej się skłaniam do cyprysika japońskiego.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...