środa, 11 stycznia 2012

Kiedy przyjdzie wiosna? - prognozy zebrane.

To zdjęcie z marca zeszłego roku, ale patrząc na to co się dzieje za oknami wielu z nas zadaje sobie pytanie czy wiosna to już, czy dopiero późna jesień?
Postanowiłam przeglądnąć długoterminowe prognozy pogody w poszukiwaniu odpowiedzi. I jestem tak samo mądra jak wcześniej.
Portal www.twojapogoda.pl podaje że styczeń będzie jeszcze zimowy ale łagodny, z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. W lutym natomiast rozpocznie się ocieplenie. Marzec będzie ciepły i suchy. Czyli wiosna lada chwila zawita.
Na stronie www.nowiny24.pl znalazłam prognozę dla Podkarpacia czyli w moim sąsiedztwie. Jest ona mało wiarygodna dla sceptyków, gdyż generowana na podstawie przesądów, ale podaję jako ciekawostkę. Styczeń mroźny, ale mało śniegu; w lutym więcej śniegu, ciągle mroźno; marzec nadal mroźnie; przedwiośnie zacznie się w kwietniu; a w maju ciepło i mokro - czyli prognoza diametralnie różna od poprzedniej.
Na TVN Meteo można przeczytać artykuł opisujący prognozy amerykańskiej agencji NOAA. Według nich temperatury w Polsce w najbliższych miesiącach będą średnio powyżej normy, tak samo opady będą obfitsze. Czyli nadchodzi ciepło i wilgoć. W marcu i kwietniu wiosna pełną parą. A w maju lato.
I jeszcze jedna prognoza. Ze strony www.niezapominajki.pl : "Na zimę nie ma co liczyć"- przynajmniej w styczniu. Luty trochę chłodniejszy, ale suchy więc bez śniegu. W marcu przyjdzie ciepła i mokra wiosna. Kwiecień również ciepły i wilgotny.
I bądź tu człowieku mądry!

10 komentarzy:

 1. To ja poproszę to "lato w maju" :))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja lubię długą wiosnę, więc lato w maju odpada! Lato może byc w lipcu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Natura i tak zrobi swoje. Zima jest piękna, ale uciążliwa. Przynajmniej dla niektórych. Jestem ciepłolubny i czekam jednak na słońce, którego nam brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma zimy kiedy być powinna... to żle oj nie dobrze... wszystko przewraca się do góry nogami !!! i pewnie zima zacznie się w kwietniu!mam nadzieję, że jednak wszystko wróci do normy! Pozdrawiam. S.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystko do góry nogami - galimatias - wcale to nie dobre dla naszych roślin :(

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie to by było na tyle wiosny. Od wczoraj śnieżna zima.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ech te kobiety
  W zimie marzą o lecie, w lecie tęsknią za zimowymi krajobrazami, wiosna brak im jesiennych kolorów, a jesienią wiosennej młodości...

  A my mężczyźni musimy za tym wszystkim nadążyć.

  OdpowiedzUsuń
 8. makroman i z tym sie zgodze...kobiecie nie dogodzisz:) nawet jak by byla jedna pora roku to i tak by bylo miauczenie:D

  OdpowiedzUsuń
 9. wiosna już nadchodzi wielkimi krokami pszczoły zaczynają prace zgodne z kalendarzem pszczelarskim/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...